Sabit Telefon Hattı Nasıl Kapatılır – İptal Edilir

telefon

ADSL ve fiber internet için sabit hat zorunluluğunun Mahkeme tarafından kaldırılması ayrıca sabit telefonu cazip yapan kampanyaların da Türk Telekom tarafından sona erdirilmesi ile birlikte sabit telefonların hiç bir anlamı kalmamış oldu. Aşağıda da bu konuyla ilgili bir yazı paylaşıyoruz. Sabit telefon nasıl iptal edilir?

SABİT TELEFON KAPATMA İŞLEMLERİ

Bunun için herhangi bir Türk Telekom abone merkezine giderek, abonelik sonlandırma – hizmet sonlandırma başvurusu yapmanız gerekiyor. Prosedür genelde aynı olsa da bireysel ve kurumsal müşteriler için başvuru belgeleri açısından farklılıklar gösterebiliyor. Ayrıca abone merkezlerine gitmeden de hat kapama başvurusu işlemi yapabilirsiniz. Bunun için yanınızda götürmeniz gereken tek şey kimlik veya kimlik yerine geçen herhangi bir belge. Eğer abone merkezine gitmek istemiyorsanız; Kimlik belgenizin fotokopisiyle birlikte abonelik sonlandırma dilekçenizi 0312 306 07 32 numaralı faks iletişim hattına gönderebilirsiniz. İşleminizi sorunsuz olarak ilerletebilmek için önceden Türk Telekom tarafından hazırlanan matbu dilekçeyi kullanmanız, dilekçeyi eksiksiz olarak doldurmanız, imzalamanız, istenilen iletişim bilgilerinizi yazmanız ve istenilen belgeleri iletmeniz önem arz etmektedir. Belgeleriniz eksiksiz ve doğru olarak ulaştıktan sonra müşteri temsilcileri 24 saat içinde sizinle temasa geçecekler. Müşteri temsilcisi ile yapacağınız telefon görüşmesinde abonelik sonlandırma başvurunuzun doğrulanması gerekmektedir. Herhangi bir yanlış işleme sebebiyet vermemek amacıyla, sizinle irtibata geçilerek hizmet sonlandırma talebiniz doğrulandıktan sonra almış olduğunuz hizmet sona erdirilebilecektir. Telefon yoluyla veya internet üzerinden sabit hat kapatma işlemi yapılamıyor. Ayrıca abone merkezine sizin gitmeniz de şart değil. Noter onaylı vekaletnameniz olması şartıyla, bir başka kişi de telefon hattı iptal başvurusu yapabilir.

Hat iptal edildikten sonra, telefon numaranız 2 ay boyunca rezerve edilir, kimseye tahsis edilmez. 2 ay içerisinde dilediğiniz zaman eski hattınıza kavuşabilirsiniz. 2 ay sonunda ise böyle bir garanti söz konusu değildir. Telefon hattı kapatma dilekçesi internetten indirilebilir.

** Türk Telekom telefon hattı kapatma ile ilgili sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

 

 

Bu konu hakkında buraya tıklayarak soru sorabilir ya da yorum yazabilirsiniz. Bu konuyu takip etmek için buraya tıklayarak rss kaynağına ulaşabilirsiniz.

79 Responses to “Sabit Telefon Hattı Nasıl Kapatılır – İptal Edilir”

Sayfalar: [8] 7 6 5 4 3 2 1 » Show All

 1. 79
  ismail mansur Says:

  ben mersinde kalıyorum adıma siirt te bir adet sabit hat var mersinde iptalini sağlamam mümkün mü.

 2. 78
  YUSUF KILIINÇ Says:

  0 312 306 0732 BU NOYA FAKS ÇEKİYOM ALMIYOLAR NEYAPMAM GEREK

 3. 77
  Tural Says:

  Slm evde internet ve tv var d sımart yani internet ve tv birlikte alıyorım ancak sanit hat Her ay boşuna 30 tl ödeme yapıyorum nasıl kapatanilirim tşk

 4. 76
  DİLEK Says:

  iyi günler
  ev tel hattımı iptal ettirmek için bütün evraklarla beraber
  0 312 306 0732 nolu hatta fax olarak gönderdim iptal talebim gerçekleşirmi?

 5. 75
  Yüksel kısa Says:

  Ev telefonumu kapatmak istiyorum iki defa telekoma gittim kapanmadı müsteri hizmetlerini aradım telebiniz alındı diyor telekoma kimliginle git dedilir iki sefer gittim çözülmedi sanırım aboneligi sonlandirmiyacaklar ne ve nasıl bir yol izlemem gerekir

 6. 74
  Ertugrul Says:

  Son iki uc yildir ev telefonu hattim duzgun calismiyor suan itibari ile son bir yildir hic konusma yapamadigim halde heryeri ilce il tamirci hat emniyet ptt posta turk telekom kimse gelip telefonu calisir hale getirmiyor ancak aylik faturayi yolluyorsunuz bu nasil bir istir ayiptir gunahtir haramdir haksizliktir nasil kapatacam ben bu hatti onceden yagdi yagmur hat gitti kar yagdi hat gitti gunes cikti hat gitti biri caay diye bagirsa bizim hat kesiliyordu bir yildir tek kelime telefon konusmam yok ama fatura geliyor bi bakin bu abone telefonu hic kullanmiyor bide habire ariyor telefonum bozuk diye Allah sizi bildigi gibi yapsin dolandiricilik baska soze gerek yok

 7. 73
  özdemir çelik Says:

  Kırk yıldır sabit ev telefonu ile oniki yıldır internet abonesiyim.Ev telefonumu kullanmadığım halde hergeçen gün fatura fiyatı artıyor. Sonlandırmak için matbuu dilekçe örneğini mail adresime gönderebilirseniz çok sevinirim.

 8. 72
  kemal durmus Says:

  turk telekom kullandıgımız hatta hıc konuşma yok aylık 35 tl her ay bızden alınıyor neymış hattınızı acık tutuyoruz kapatmak ıstesende kapatamıyosun yok dılekce vereceksın ofıse gıteceksın bır sururu zorlastırma taktıgı

 9. 71
  Selma Says:

  internetin devam etmesi kaydiyla ev sabit telefonu kapatmak istiyorum ne yapa bilirim

 10. 70
  Salih Semih Yener Says:

  Sabit telefon kapatma matbu formunu e-mail ime iletmenizi rica ederim.

 11. 69
  erol batı Says:

  vefat eden babamın üzerine kayıtlı telefonları nasıl kapatabilirim

Sayfalar: [8] 7 6 5 4 3 2 1 » Show All

Yorum Gonder