Fatura Taksitlendirme (Turkcell – Avea – Vodafone)

fatura

Faturalı Turkcell, Avea veya Vodafone aboneleri yeri ve zamanı geldiği zaman yüksek veya ödeyemeyeceği seviyedeki faturalarını taksitlendirmek istemektedir. Peki Avea, Vodafone ya da Turkcell faturası nasıl taksitlendirilir? Gerçekten taksitlendirilebilir mi? Alternatif yollar nelerdir?

TURKCELL – AVEA – VODAFONE FATURA TAKSİTLENDİRME

Günümüzde cep telefonu faturaları, sürpriz faturalara kolayca dönüşebiliyor. Veya, maddi sıkıntı halinde faturalar birikebiliyor, ödenmesi zor hale gelebiliyor. Hatta Vodafone, gönderdiği sürpriz faturalara karşın itiraz hakkı dahi tanımadan icra takibi başlatıyor. Ödeme emri dahi göndermeden evinize, arabanıza haciz koydurtuyor. Üstelik bunları 50-100 tl’lik faturalar için yapıyor. Sürpriz faturalar için faizli ücret aldığı yetmiyormuş gibi bir de icra takip masraflarını da sizden tahsil ediyor. Bu ülkede hukukun nasıl işlediği de gözönüne alınırsa size yapacak hiçbir şey kalmıyor.

Peki icralık duruma düşmemek için yapılması gereken nedir? Taksitlendirme. Ancak fatura taksitlendirmesi de şipşak yapılan bir şey değil. Her gsm operatörünün kendine göre kriterleri olduğu gibi kredi kartı da gerekmekte. Bunu hem gsm operatörleri hem de bankalar gerçekleştiriyor. Bunun için öncelikle bir tecil-taksit faizine razı olmak gerekiyor. Ayrıca tabii taksit vadelerine de riayet etmek.

Eğer icralık olduysanız; bu durumda İcra-İflas Kanunu hükümleri devreye giriyor. Burada icra daireleri ile muhatap olmak zorunda kalıyorsunuz. Bu durumda da taksit başvurusu yapma hakkınız doğabiliyor.

*** Taksitle fatura ödeme hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

Bu konu hakkında buraya tıklayarak soru sorabilir ya da yorum yazabilirsiniz. Bu konuyu takip etmek için buraya tıklayarak rss kaynağına ulaşabilirsiniz.

22 Responses to “Fatura Taksitlendirme (Turkcell – Avea – Vodafone)”

Sayfalar: [2] 1 » Show All

 1. 22
  ali Says:

  mrb ben bayramda hattımı vodafon dan türk telekom hattına geçiş yaptım vodafon da kalan o borcu 1.000 tl olmuş nasıl taksitli nasıl yapa bilirm

 2. 21
  Merve Says:

  Vodafone hattimin 300 liralik bi borcu var taksitli odemek istiyorum ama kredi karti gerekliymis kredi karti kullanmiyorum nasil olacak ?

 3. 20
  çiğdem Says:

  merhabalar ben vodafodan hattımdan 4 telefonaldım ayrı hatlardan arkadaşlarıma ve ödemediler icralık oldum ben hepsini ödemek istiyorum taksitledirebilirmiyim birde borç çok faizlenmişmidir 5 yıl oldu

 4. 19
  Credit Says:

  *% 3 faizli kredi oranı sunar
  * Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
  * Para garantisi
  * 1,000 TL’den 100,000,000 TL’ye kadar kredi teklifi

  İyi kredi puanıyla, Credit Financier Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

  İletişim Adresi:

 5. 18
  suleyman yavuz Says:

  Fatura taksitlendirme varmı avea t.telekom kullanıcısıyım. Dönüş yaparsanız sevinirim. Tşkr.

 6. 17
  Çetin Says:

  Benim avea faturali hattim var 350 tl civarinda borcum var yanliz ben turksele gectim bu avea borcunu taksitlendirebilirmiyim acaba cevap

 7. 16
  Bahar Says:

  Merhaba,yurt dişina giderken otobüste internet kesilmış ve çocuk çizgi filim seyretmeye devam etmiş,toptan 30 dakika civarında,şu an fatura 3.145 tl görünce sitresa girdım,şu an yurtdışında oldum icin birşey yapamam ama geri gelince ne yapmam lazım,bu fatura nasıl odenır anlam veremiyorum,yardımci olursanız sevenırım.

 8. 15
  Aslı Says:

  Merhaba..avea taksitli telefon aldım fakat 4 aydır ödeme yapamadığım için toplam borcu taksitlendirme yaptırdım fakat taksitlendirme günü ve ne kadar ödemem gerektiği ile ilgili bilgi verilmediğinden ödeme yapamadım şimdi tekrar taksitlendirme istiyorum ama taahhüt bozulduğu için yapamayız deniliyor ücretin hepsini ödeme durumum yok bununla ilgili ne yapmam gerekiyor teşekkürler..

 9. 14
  pınar Says:

  avea fatura borcum birikti icra kağıdı geldi şu an işsizim bunu yapılandırma sansım varmı nereyle görüşmem gerekli

 10. 13
  selma Says:

  2012 yılında yatan hastam için birkaç ay süren vodafaonadan bir hat aldım…aradan 4 yıl geçti.ne arandım ve soruldum.avukatt icra davasıyla karşıma geldi.vodafon ilgilisi avukata vermeden neden aramadın ..4 senedir neredeydin.görüştüğüm avukat bana hiç hak vermiyor…faiziyle bir seferde istiyor.taksit için bile kızdı….hanımefendinin karnı tok olmalı…4 sene önceki faturaları attım.daha önce neden aranmadığını öğrenmek istiyorum…adalet yerini bulacaktır…

 11. 12
  Selim Says:

  Faturayi taksit yapma

Sayfalar: [2] 1 » Show All

Yorum Gonder