Youtube Video Donma Sorunu Çözümü

youtube

Youtube, dünyanın en büyük video paylaşım sitesi. Aynı zamanda dünyada ilk video sitesi. Google tarafından satın alındıktan sonra dünyanın her yerinde kusursuz hizmet vermeye başladı. Tabii Türkiye hariç. Türkiye’de ise youtube video izlerken donuyor şikayetleri almış başını yürümüş durumda. Peki bu sorun neden kaynaklanıyor?

YOUTUBE VİDEO DONMADAN İZLEME

Youtube dünyanın her yerinde HD video izleme sorunu olmaksızın hizmet vermekte. Yani bugün 1080p – 720p gibi hd video izlerken dahi sorun yaşatmamaktadır. Ancak Türkiye’de internet hızı dünyanın oldukça gerisinde olduğu için bırakın hd video izlemeyi, 360p video izlerken dahi donma sorunu yaşayabiliyorsunuz. Eğer ayın 15′i geçmiş ve Adil Kullanım Noktası (AKN – adil kullanım kotası) devreye girmişse özellikle akşamları ve haftasonları 240p video izlerken dahi donmakta sizi ancak 90′lı yılların sonundaki video kalitesi olan 144p’ye muhtaç etmekte, ne izlediğinizden ne dinlediğinizden keyif alamamanıza neden olmaktadır.

VİDEO İZLERKEN KASMA – DONMA – YAVAŞLAMA

Eğer Youtube’da video izlerken kasıyor – donuyor – yavaşlıyor – ekran kararıyor gibi yavaşlama ve kopma şikayetleri yaşıyorsanız, Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak, arıza kaydı bırakmanızı tavsiye ederiz. İlk arıza kaydınızda bırakın sorununuzu çözmeyi, ilgilenme zahmetine girmeye yanaşmayacak ve size daha yüksek ücretli tarife satmak isteyecektir çağrı merkezindeki görevli. Ve birkaç saat sonra da sanki sorun yokmuşçasına, sorununuzun halledildiğine dair bir kısa mesaj alacaksınız. Oysa sms aldıktan sonra da video izleyemiyorum ve donma şikayetleri devam edecektir. Burada size düşen ısrarcı olmanızdır. Eğer taahhütlü abone değilseniz, işiniz daha kolaydır. Ancak taahhütlü abone iseniz, biraz daha emek sarf etmeniz, ısrarcı olmanız gerekecektir. Bu aşamada size parayla teknik servis verme, daha yüksek ücretli paket satma girişimleri olacaktır. Bunlara dikkat ediniz.

 

Bu konu hakkında buraya tıklayarak soru sorabilir ya da yorum yazabilirsiniz. Bu konuyu takip etmek için buraya tıklayarak rss kaynağına ulaşabilirsiniz.

Yorum Gonder