Laptop Telefon Bilgisayar Wi-Fi Görmüyor – Windows

kablosuz ağ

Akıllı telefonunuzda, tabletinizde, ya da dizüstü bilgisayarınızda bir anda sürekli kullandığınız wifiyi görmeme sorunu yaşıyorsanız aşağıda bununla ilgili pratik bir çözüm yolu yer alıyor. Kolayca bu sorunu halledebilirsiniz.

LAPTOP EVDEKİ MODEMİ GÖRMÜYOR SORUNU

Evinizde ya da işyerinizde daimi olarak kullandığınız wi-fi (kablosuz ağ) ismi bir anda artık telefonunuzda ya da bilgisayarınızda görünmez olduysa, bu modem ayarları ile ilgilidir. Aslında hiç modeminizin ayarları ile oynamamış dahi olsanız, senede bir de olsa böyle bir sorun karşınıza çıkabilir. Bunun Windows 10, Windows 9, Windows 8, Windows 7, Windows 6 ya da Windows XP ile ilgisi olmadığı gibi Linux veya Pardus işletim sistemleri ile de ilgisi yoktur. Zira hem laptopta hem de akıllı telefonunuzda aynı sorun yaşanmaktadır ki, akıllı telefonlar genel olarak Android ya da IOS işletim sistemine sahiptir.

Telefonum veya bilgisayarım kablosuz ağları görmüyor şikayeti için öncelikle modeminizin arkasında, toplu iğne veya kürdan girecek kadr küçük bir boşluk mevcuttur. İşte o boşluk modeminizin reset tuşudur. O kadar küçük ve zor erişilebilir olmasının nedeni ise hataen basılmasını engellemek içindir. O tuşa kürdan benzeri bir cisimle bastığınızda modeminiz resetlenecek ve yeniden modem adı ve şifresi tanımlamanız gerekecektir. Bu aşamadan sonra wi-fi açık ayarını da yaparsanız artık herhangi bir sorun olmadan bağlantı kurabilirsiniz. Böylece wifi ağlarını görmüyor telefon kablosuz ağ görünmüyor şikayeti de sona ermiş olacaktır.

*** kablosuz ağ görünmüyor hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

Bu konu hakkında buraya tıklayarak soru sorabilir ya da yorum yazabilirsiniz. Bu konuyu takip etmek için buraya tıklayarak rss kaynağına ulaşabilirsiniz.

2 Responses to “Laptop Telefon Bilgisayar Wi-Fi Görmüyor – Windows”

  1. 2
    mustafa soylemez Says:

    538 9482986 nolu data hattı faturasız hat olarak aldım. internetten yukleme yapamıyorum.

  2. 1
    Serdar Says:

    Kaplosuz ağa bağlanamıyorum

Yorum Gonder