İnternet Faturası Son Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur?

internet

Her ay düzenli olarak gelmekte olan ADSL faturası yani internet faturası zamanında ödenmezse ne olur daha açık bir soru sormak gerekirse fatura ödenmezse internet bağlantısı ne zaman kesilir? Aşağıda bunun ayrıntılı açıklaması mevcuttur.

İNTERNET SON ÖDEME TARİHİNDEN KAÇ GÜN SONRA KESİLİR

Öncelikle şunu belirtelim, burada açıklananlar TTnet fatura ödememe – Türk Telekom fatura son ödeme günü geçmesi halinde olan durumdan bahsedilmiştir. D-Smart, Turk Net, Vodafone, Turkcell, Kablonet, Uydunet geç fatura ödeme veya faturanın son ödeme günü geçmesi durumunda kesinti halinden bahsedilmemektedir. Ancak internet servis sağlayıcıları hemen hemen aynı zaman dilimleri için uygulamalar yapmaktadırlar. Yani burada yazılanları Turk Net, Turkcell, Vodafone, Kablonet, Uydunet ve Dsmart kaç günde kesilir olarak da düşünebilirsiniz.

Bir yanlış bilineni düzelterek başlamakta yarar var. İnternet faturası bir kez geciktirilirse kesinti yapılmaz. Yani son ödeme günü geçen faturanız içimn endişelenmenize gerek yok. Diğer internet faturası geldikten ve son ödeme geçtikten sonra da genelde kesinti yapılmamaktadır. Ancak üçüncü kez gelen fatura ile beraber kesintiye gidilmektedir. Dolayısıyla internet faturası kaç ay ödenmezse kesilir sorusunun cevabı 2 aydır. 2 ay fatura ödenmemesi halinde bağlantınız kesilir. Ve kesinti boyunca da fatura işlemeye devam eder.

Türk Telekom – Ttnet borcumu ödemezsem ne olur?
Borç ödenmezse, şirket alacakları için avukata yönlendirilir ve hakkınızda icra takibi başlatılır.

Türk Telekom – Ttnet fatura nereden ödenir – nasıl ödenir?
İnternetten kredi kartıyla komisyonsuz, veznelerden ya da internet bankacılığından ödenebilir. PTT şubelerinden de fatura tahsilatı yapılmaktadır ancak PTT faturalardan komisyon almaktadır. Yine de internet faturamı ödeyemiyorum – ttnet faturamı görüntüleyemiyorum gibi fatura ödeme – görüntüleme ve sorgulama şikayetiniz varsa müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

*** ttnet fatura son ödeme tarihi geçerse hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

Bu konu hakkında buraya tıklayarak soru sorabilir ya da yorum yazabilirsiniz. Bu konuyu takip etmek için buraya tıklayarak rss kaynağına ulaşabilirsiniz.

Yorum Gonder