Bilgisayarsız Modem Kurulumu – İnternet Bağlatma

modem

Artık insanlar çoğu zaman akıllı telefonlarıyla, bilgisayarlarından, laptoplarından, macbooklarından ve diğer masaüstü cihazlarından daha çok bağlanıyor. Ancak ülkemizde cep telefonu operatörülerinin sunduğu internet oldukça pahalı ve sınırlı olduğu ayrıca ülkemizde vergiler, halkın alım gücüne göre çok yüksek olduğu için insanlar her halükarda adsl veya fiber internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Peki bilgisayar olmadan internet bağlatılır mı?

BİLGİSAYARSIZ MODEM NASIL KURULUR

Gerek Turkcell gerek Vodafone ve yine gerekse Türk Telekom mobil kullanıcılarına sunduğu internet paketlerinde kısıtlı internet bağlantısı sunuyor. 1 gb, 2 gb, 3 gb, 5 mb gibi internet kotaları günümüz internet dünyası için adeta çerezlik ve son derece yetersiz. 1 hafta bile gitmeyecek kotalar ile 1 ay yetinmek imkansız. Zira artık internet içerikleri kaliteli. Videoların ve resimlerin kaliteleri oldukça yüksek. Ayrıca insanlar Youtube ve Instagram gibi çok kota harcayan siteleri aktif bir şekilde kullanıyor. Paket aşımında ise oldukça yüksek meblağlar faturaya yansıtılıyor. İşte böyle durumlarda insanların evinde bilgisayar olmasa, bilgisayar olsa dahi akıllı telefondan internete girmeyi tercih etse, internet kotası sıkıntısı yaşanıyor. Peki bu durumda bilgisayarsız internet bağlatmak mümkün mü? Sorunun yanıtı evet, mümkün.

Bunun için ister Türk Telekom internet bağlatma ister Turkcell Superonline ve yine ister Vodafone internet bağlatma ekibine interneti telefondan kullanmak için bağlattığınızı, gerekli teknik ekibin buna göre gönderilmesini zira bilgisayar ve türevi bir cihazınız olmadığını kendilerini iletin. Gereken internet kurulumunu ona göre yapacaklardır.

Modemsiz internete bağlanma olur mu? Kullanılır mı?
Maalesef böyle bir şey şu an için mümkün değil. Eve, işyerine sadece telefonda kullanmak üzere bilgisayarsız internet bağlantısı mümkün. Ancak modem olmadan internet bağlantısı olmaz, kurulamaz.

*** bilgisayarsız internet kurulumu hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

 

 

Bu konu hakkında buraya tıklayarak soru sorabilir ya da yorum yazabilirsiniz. Bu konuyu takip etmek için buraya tıklayarak rss kaynağına ulaşabilirsiniz.

Yorum Gonder